Informacje


Stronę na temat system of a down prowadzę już sporo czasu, postanowiłem podzielić się historią jej powstania do czasu obecnego.
Przede wszystkim, inspiracja zaczerpnięta między innymi ze strony @ce (soad.fan.pl) oraz mojego małego muzycznego zajęcia, mianowicie tworzeniem sobie tygodniowej ‚listy przebojów’ według uznania własnego 🙂

Rockalternatywa – tak właśnie nazwałem pierwszą stronę, którą prowadziłem z bieżącymi informacjami na temat system of a down.

Menu we flashu, całość prowadzona w html’u – dużych zdolności do tworzenia stron na własną rękę nie miałem. I  pytanie, kiedy się to wszystko zaczęło? przypuszczam, że gdy miałem 13 lat – wnioskuje po mailu,  który miał tajemniczą nazwę system13 🙂 czyli pewnie 2003rok.

Newsy w zasadzie tylko i wyłącznie, były sprowadzane ze strony soad.fan.pl Oprócz tego,znajdowały się  opisy garści zespołów które na tamte czasy lubiłem,opis niektórych gierek z playstation (ah, piękne czasy gta I,colin mcrally^^), download,wtyczki do winampa. Wydaje się, że coś tam się na tej stronie znajdowało, ale tak naprawdę dzień zajął stworzenie wszystkiego. Głównie skupiałem się na newsach, oraz liście 40 ulubionych utworów.

I to w zasadzie całość jaka działa się na stronie. Nie uaktualniałem strony dosyć często, w pewnym momencie pozostała nieruszana przez dłuższy okres czasu. Postanowiłem wziąć się po raz kolejny za newsy, tym razem tylko i wyłącznie, żeby nie zabierało dużo czasu.Postawiony na serwerze yoyo.pl, uaktualniany już z kilku źródeł (m.in. soadfans.com, który też niestety na stan obecny jest nieaktywny). Nie było to jedyne miejsce na niusy. Oprócz mojej strony zacząłem prowadzić blogi na portalach społecznościowych (epuls,fotka.pl w czasie gdy jej używałem, zostały włączone opcje klanów, czyli mniej więcej polegających na blogu, więc i tam zacząłem wklejać materiały).

Coraz więcej serwisów na temat systemu zaczęło się pojawiać, więc jako newsman działałem na stronie niejakiego maat’a, problem w tym, że nie pamiętam nazwy (chyba soadonline.yoyo.pl). Serwis połączony z forum, działał krótko, nie miał chyba nawet roku. Po jakimś czasie serwis nadal był kontynuowany pod nazwą soad.boo.pl

Administrowanie strony zostało przekazane do matiuka, tutaj już serwis trochę panował,dłużej niż pierwsza wersja. Spora grupa udzielających się forumowiczów, dział z newsami prowadzony przeze mnie, matiuka oraz bodajże kornflakes – tego pana nieraz spotykałem na innych forach m.in. linkin park.

Na chwilę obecną soadonline również przestał istnieć. Powody zawsze te same, brak czasu,  również coraz większa grupa osób równa się większe obciążenie serwera, darmowe domeny długo nie utrzymają się w takim stanie.
Serwis yoyo.pl u na moim osobistej domenie również się nie spełniał, przerzuciłem się na około 3 miesiące na serwer płatny pod nazwą http://system.zxy.me – przekierowanie było na soad-news.prv.pl
Po niedogadaniu się z serwisem (administrator chyba nie rozumiał co oznacza słowo „bez ograniczeń” , które dla mnie było istotne założeniem tam konta) całość przeniosłem na soad-prv.pl. Problem w tym, że to jak zwykle darmowy serwer, no i również sprawia nie małe kłopoty. Na początku 2011 roku zawieszał się średnio co 5 minut, chyba tylko o 3 w nocy ładnie funkcjonował. Problem mam do tej pory z usunięciem domeny, aby zrobić przekierowanie do obecnego adresu, muszę przeczekać aż ten prv.pl wróci do prawidłowego funkcjonowania.

I oto na zakończenie strona pod adresem soadnews.wordpress.com jest kontynuowana. Minus taki,że nie mogę zbytnio ingerować w wygląd strony, ale stwierdziłem, że dam sobie z tym spokój. Zakładając tu konto mam zapewnione bieżące aktualizacje, brak problemów z przeciążeniami serwerów, zobaczymy na jak długo.

Dodam jeszcze, że podziwiam osobę,  która doczytała te informacje do końca:)

EDIT:

Oficjalnie pełnię rolę newsmana na stronie soadsite.pl. Każdy news wprowadzony pod nazwą użytkownika system89 jest mojego autorstwa.


Komentarze 3 to “Informacje”

  1. News z dzisiaj, właśnie udało mi się przekierować stronę http://www.soad-news.prv.pl na właściwą:)

  2. Super, moze w końcu ta strona będzie poprawnie działać 🙂 Bo wg mnie to jest najlepsze źródło informacji nt. Systemu ;P

  3. A teraz jeszcze administrator na soadsite.com.No no 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: