EKIPA SOADVIDEOSPL NA KONCERTACH SYSTEM OF A DOWN

Rozwijając nasz kanał SOADVideosPL przedstawiamy wam skróty koncertów System Of A Down, w którym uczestniczyła część redakcji SOADsite i twórców wspomnianego kanału. Filmowaliśmy całość wydarzeń abyście mogli zobaczyć najlepsze momenty i poczuć się jak na koncercie, bądź powrócić wspomnieniami do niedawnego koncertu w Polsce, w którym znaczna część naszych użytkowników brała udział, zatem zapraszamy do oglądania!

EKIPA SOADVIDEOSPL NA KONCERTACH SYSTEM OF A DOWN

Rozwijając nasz kanał SOADVideosPL przedstawiamy wam skróty koncertów System Of A Down, w którym uczestniczyła część redakcji SOADsite i twórców wspomnianego kanału. Filmowaliśmy całość wydarzeń abyście mogli zobaczyć najlepsze momenty i poczuć się jak na koncercie, bądź powrócić wspomnieniami do niedawnego koncertu w Polsce, w którym znaczna część naszych użytkowników brała udział, zatem zapraszamy do oglądania!

Pierwszy koncert udało się zobaczyć 12 czerwca w Czechach, które podobnie jak Polska nie gościły u siebie System Of A Down podczas trasy ‚Wake Up The Souls’ w 2015 roku. Widać że fani mocno czekali na powrót Ormian do ich kraju, ponieważ bilety w Pradze rozeszły się bardzo szybko bez problemu zapełniając halę ‚o2 Arena’.
Nasza główna trójka osób z kamerami tj. System89, Nomad oraz Anidamaru starała się wybierać koncerty, które nie obejmowały występu zespołu na festiwalach. Tak było w przypadku Pragi, gdzie odbył się ich własny koncert, czyli doskonała energia zespołu na scenie wraz z rozśpiewanymi oraz roztańczonymi fanami, którą możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Dodatkowo wcześniej udostępnialiśmy utwór DAM (pod TYM LINKIEM) grany w końcowej części koncertu, który był wybierany przez zespół kilkukrotnie, zastępując w to miejsce Roulette bądź utwór ‚Honey’ (grany podczas pierwszych koncertów na trasie).

Drugi koncert w jakim uczestniczyliśmy to odbywający się dzień później 13 czerwca na amfiteatrze Kindl-Bühne Wuhlheide, położonym w parku na wschodnim obrzeżu miasta Berlina, również wypełnionym po brzegi przez samych fanów System Of A Down. Tego dnia premierowo mogliśmy usłyszeć utwór Roulette, który wydawać by się mogło został zagrany spontanicznie za zapytaniem Darona i zgodą Serja, ten wyjątkowy moment możecie zobaczyć pod TYM LINKIEM. Być może zespół miał zamiar na kolejnym koncercie wykonać ten utwór, natomiast udana próba zagrania utworu na soundchecku skłoniła Darona aby zacząć go wcześniej. Publiczność w Berlinie bawiła się nie mniej niż fani na koncercie w Pradze, dzięki doskonałej grze na scenie którą możecie obejrzeć i posłuchać w skrócie na poniższym wideo:

Dwa dni później, nie kończyły się siły aby odwiedzić Hamburg i tym samym kolejny własny koncert zespołu, gdzie jak wiadomo zespół gra jak najwięcej utworów i czasem możemy często usłyszeć coś po raz pierwszy. Tym razem na setliście nie było niespodzianek, zagrany został utwór DAM w miejsce Roulette z wcześniejszego koncertu w Berlinie, natomiast podczas występu miał miejsce techniczny incydent, gdzie zabrakło mocy głośnikom na trybunach. Zespół rozegrał „Highway Song” oraz część „Darts” nie wiedząc, że spora część widowni bez nagłośnienia ledwo słyszała co się dzieje na scenie.

Nasz użytkownik jak i współtwórca kanału SOADVideosPL Anidamaru udostępnił na swoim kanale w całości utwór Pictures z tego wydarzenia pod TYM LINKIEM

Po kilkudniowej przerwie przyszedł czas na najważniejszy koncert na trasie, odbywający się w ramach Impact Festiwalu koncert w Tauron Arenie, 17 czerwca w Krakowie. Całość koncertu została zrelacjonowana przez Michała (Nomada), którą możecie przeczytać pod TYM LINKIEM. Skrót koncertu jaki umieściliśmy na kanale SOADVideosPL widnieje tam już od dłuższego czasu, dlatego zachęcaliśmy naszych użytkowników do subskrypcji kanału, żeby mogli obejrzeć część naszej pracy z dużym wyprzedzeniem, zachęcamy więc i teraz jeśli jeszcze ktoś tego nie zrobił 🙂

Radkowi (Anidamaru) oraz Jarkowi (System89) udało się po koncercie zobaczyć z Shavo i Johnem, rozdającymi autografy na tyłach Tauron Areny. Radek postanowił również podzielić się z wami nagraniem, gdzie sfilmował wspomnianą sytuację LINK.
Zapewne spora część z was zastanawia się nad powtórką zrobienia pamiątki z koncertu w postaci pełnego DVD opatrzonego zdjęciami, menu i okładką tak jak zrobiliśmy to w 2013 roku. Taki zamiar mieliśmy od samego początku, niestety jedna z osób która nam postanowiła pomóc w tej sprawie nie wywiązała się z obowiązków i zostawiła nas z jednym nagraniem ujmującym cały koncert. Cały czas zbieramy materiały na multicam z tego koncertu, jeśli chcecie nam pomóc proszę się kontaktować za pośrednictwem maila system89@soadsite.pl. Obecnie projekt czeka na większy zbiór nagrań, także zostawiamy was na ten moment z tykającą wskazówką zegara Serja i polskich fanów LINK🙂

Po koncercie w Polsce i dłuższej przerwie od koncertów Jarek (System89) udał się na dwa festiwale, gdzie potwierdziły się nasze przekonania, że na koncertach festiwalowych możemy usłyszeć znacznie mniej niż w przypadku własnych koncertów. Pierwszy festiwal to Main Square Festival, odbywający się w Arras we Francji, gdzie System Of A Down miał swój występ 30 czerwca. Miejsce klimatem przypominało plac w Erywaniu, stolicy Armenii, gdzie również część redakcji SOADsite (Nomad i System89) uczestniczyła. Tym razem obok sceny znajdował się również kościół z zegarem, który Jarek postanowił sfilmować na samym początku i tym samym potwierdzając punktualność rozpoczęcia koncertu zespołu:

Koncert w ramach uczestnictwa na festiwalu został skrócony nie tylko o trzy utwory, ale także wyróżniał się wyjątkowym pośpiechem gitarzysty Darona Malakiana, który za nic miał sobie rozwijanie poszczególnych utworów bądź komunikacje z publiką, poza początkiem koncertu przy „Violent Pornography”, gdzie prosił publiczność o śpiewanie refrenu oraz „Bounce” gdzie został zmuszony do odpowiedzi na pytanie Shavo „You know what time it is?”. Nie mamy zatem wstępu do Psycho, zaśpiewania ‚Lalala” do końcowego refrenu utworu „Darts”, wstępu do „Lonely Day”, „B.Y.O.B.”, momentu rozkręcenia fanów do zrobienia ogromnego circle pit przy „Toxicity” a także Daron bardzo szybko po tym utworze przeszedł do piosenki „Sugar”, aby zaraz po niej szybko zejść ze sceny.
Dodatkowo na kanale umieściliśmy utwory „Dreaming/Pictures” do obejrzenia pod TYM LINKIEM

Dzień później, 1 lipca Jarek miał okazje zobaczyć nie tylko System Of A Down w ramach jednego dnia festiwalowego, ale także jeden z ostatnich koncertów Chestera Bennigtona, który niedługo później odebrał sobie życie (pisalismy o tym TUTAJ). Na kanale Jarka możecie zobaczyć trzy nagrania z koncertu Linkin Park: LINK 1|LINK 2|LINK 3
Tym razem na koncercie System Of A Down Daron był przychylny belgijskiej publiczności, grając bez pośpiechu i nawiązując kontakt w utworach których zazwyczaj to robił. Zespół zdecydował się zagrać „Cigaro” którego na festiwalach unikał, natomiast Malakian zagrał wyjątkowo oryginalny wstęp do tego utworu, zobaczycie go po obejrzeniu całego skrótu koncertu na poniższym wideo:

Na kanale Jarka możecie obejrzeć cały utwór „Darts” pod TYM LINKIEM a także możemy się spodziewać za jakiś czas multicamu z tego wydarzenia, ponieważ na koncercie znalazło się co najmniej trzech Taperów, którzy nagrywali występ SOAD w całości (także Linkin Park i Blink 182).

Ostatni koncert na trasie jaki było dane nam zobaczyć również należał do wyjątkowych. 2 lipca w Hannover zespół dał przedostatni koncert na europejskiej trasie, goszcząc na Niemieckim TUI Arena. Pomimo trzeciego koncertu pod rząd, zespół dawał z siebie wszystko, że publiczność oszalała od ilości growlów Serja, jego skakania na scenie i energii pozostałej trójki z zespołu:

Na kanale Radka znajdziecie do obejrzenia cały utwór Highway Song pod TYM LINKIEM
To by było na tyle z naszej strony, jeśli czekacie na nowe nagrania to bądźcie czujni śledząc naszą stronę oraz fanpage i nie zapominajcie zasubskrybować kanał SOADVideosPL.

 

~ - autor: soadnews w dniu 15 sierpnia, 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: