DARON MALAKIAN I THE ORBELLION – PODSUMOWANIE KONCERTU ORAZ PEŁNE NAGRANIE

DARON MALAKIAN I THE ORBELLION - PODSUMOWANIE KONCERTU ORAZ PEŁNE NAGRANIE

14-kwietnia w Viper Roomie odbył się koncert ex Millennialsów, a obecnie formacji
o nazwie ‚The Orbellion‚, której na scenie po raz drugi towarzyszył Daron Malakian.
Panowie wykonali porządny, godzinny set, wśród którego znalazły się głównie utwory z ich pierwszego wspólnego występu (także utwory ‚Scars On Broadway‚), a także kilka nowych,
w tym przynajmniej jeden z prywatnej szuflady gitarzysty SOAD.
Setlista z tegoż wieczoru prezentuje się następująco:

01. Reckless (nowy utwór)
02. Funny
03. Imposter
04. Insane
05. You’ve Been Had
06. Universe
07. 3005
08. Addicted & Divided (nowy utwór)
09. Cursed (dawniej pod nazwą „One I’d Love”)
10. Prettiest Thing (pierwszy raz na żywo)
11. Shame In Ur Game (nowy utwór)
12. Exploding/Reloading
13. Stoner Hate
14. Done Me Wrong (nowy utwór)

Występ obfitował w dobrą energię i humor muzyków – Daron w pewnym momencie zabrał telefon osobie z publiki, która go nagrywała (czyżby małe odniesienie do przeszłości w której to pałał nienawiścią względem kamerzystów?) – ale także fanów, którzy jak zwykle świetnie bawili się pod sceną. ‚The Orbellion ‚zaprezentował parę nowych utworów, a Daron Malakian w pewnym momencie sięgnął po swego Icemana, by ukazać ludziom po raz pierwszy, najstarszy utwór ‚Scars On Broadway’, o jakim wiadomo. Historia kawałka pt: „Prettiest Thing„, zaczyna się bowiem w roku 2002, gdy podczas sesji jammowej z Caseyem Chaosem z ‚AMEN’ oraz perkusistą Zachem Hillem – zrodziła się owa kompozycja. W sieci krążyło jej demo zarejestrowane na boomboxie Darona, lecz jak sam Daron powiedział przed wykonaniem: „ten kawałek nigdy nie został grany na żywo czy zarejestrowany w studio”. Warto dodać, że „Prettiest Thing” pojawił się w lekko zmienionej wersji, dodatkowo z Daronem w roli wokalisty.

W akompaniamencie gitary Darona zaprezentowano też nowy utwór pt: „Shame In Ur Game„, który z pewnością w pierwszych dźwiękach wywołał ciarki fanów, którzy byli przekonani, że usłyszą za chwilę niewydany jak dotąd singiel „Guns Are Loaded”. Kawałek po intrze jednak nabiera nieco tempa, a jego akordy przypominają momentami te z „Enemy”. Panowie wykonali również nowy utwór pt: „Addicted and Divided„, który Daron zadedykował swojemu zmarłemu przyjacielowi Koko. Kompozycja jest również szczególnie warta uwagi przez swoje nietypowe przerywniki, zawierające flet elektryczny, który z całą pewnością wraz z resztą instrumentów, świetnie oddaje hołd temu, któremu utwór jest dedykowany. ‚The Orbellion’ wraz z Orbelem Babayanem na czele również rozpoczął występ nowym utworem z elementami folku pt: „Reckless„, a także zakończył wybuchową dawką rocka, która instrumentalnie była wyjęta żywcem z zespołu ‚Viza‚ (którego członkiem do niedawna Orbel zresztą był), przyprawiona wokalem Malakiana.

Oczywiście nie mogło również zabraknąć przeplatanek setlisty w postaci największych hitów ‚Scars on Broadway’. Cytując gitarzystę SOAD z 2009, gdy po raz pierwszy zawiesił ‚Scars on Broadway’: „muzyka ‚Scars on Broadway’ będzie żyła wiecznie” i najwidoczniej żyje, ciesząc się dobrym zdrowiem, awansując nawet na nowe wcielenia swego istnienia.
Miejmy nadzieję, że muzyka z nowej formacji, w której udziela się Daron, ujrzy światło dzienne i nie zabraknie na niej głosu drugiego wokalisty System of a Down.

Jako ciekawostkę pragnę także dodać, że jeden z fanów podczas krótkiej pogawędki z Daronem, dowiedział się, że muzyk wciąż gustuje w metalu, w którym głównie zasłuchiwał się w ostatnim czasie, podsumowując to znakiem rogów Dio utworzonym z dłoni, wskazując palcem na koszulkę fana na której widniał Slayer. To rokuje bardzo dobrze, co do inspiracji na kolejny album System of a Down. Warto też wspomnieć, iż na wydarzeniu zagościli m.in Shavo Odadjian, Greg Watermann, Sevag Tankian (brat Serja) czy Jake Hagopian (zaprzyjaźniony fotograf).
Poniżej prezentujemy nagrania z występu; inne materiały powiązane oraz kolejne zdjęcia Danieli Rotar i Grega Watermanna:

Pełne nagranie wysokiej jakości z obiektywów Noela Rossa i Aleksandra Vardanyana:

Demo Prettiest Thing z 2002 roku:

Prettiest Thing wykonane przez The Orbellion:

Nagranie z transmisji koncertu od Sevaga Tankiana:

Nagrania z transmisji koncertu od Jake’a Hagopyana:

Fotografie Danieli Rotar:

Fotografie Grega Watermanna:

~ - autor: soadnews w dniu 17 kwietnia, 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: