Z OSTATNIEJ WIZYTY TANKIANA W ARMENII I WOBEC NAJBLIŻSZYCH PLANÓW

2-kwietnia Serj Tankian znalazł się w Armenii, żeby jako obserwator uczestniczyć w wyborach parlamentarnych swojego narodu.

Podczas pobytu, wielu celebrowało jego obecność, zapraszając go do wspólnych rozmów forumowych, a także starając się podchwycić zamysły, zatem tropem wokalisty można było zawędrować aż do Górskiego Karabachu, w którym dzięki niezrównanej górzystej atmosferze Serj odetchnął, medytował i nabierał inspiracji.

W wywiadzie z artsakhpress.am podsycono nieco atmosferę kompozytora, który wypowiedział się następująco:

„Naprawdę chciałbym jeszcze kiedyś odwiedzić Artsakh i wystąpić oraz sprowadzić innych artystów, jeśli będę w stanie. Mam nadzieję, że mój solowy koncert nie będzie musiał długo czekać.”

Trudno się dziwić takiej wypowiedzi, kiedy ktoś kocha swój kraj i chce zrobić dla niego więcej dobrego – za tego rodzaju zasługi, w czasie pobytu w Erywaniu, Tankian miał przyjemność odebrać nagrodę „Armenian PR Award 2016” dla System of a Down w kategorii „najlepsze wydarzenie roku” (chodziło oczywiście o koncert zespołu w 100-letnią rocznicę Ludobójstwa Ormian, w roku 2015, czym nagłaśniano sprawę na cały świat).

Poprzednio artysta oddał fragment swojej muzykalnej duszy Górskiemu Karabachowi w utworze o jego ormiańskiej nazwie:

Tym razem, 5-kwietnia w katedrze Ghazanchetsots, telewizja CivilNet.TV zarejestrowała, jak Tankian śpiewa kościelny hymn ormiański „Der Voghormia„, znany m.in. słuchaczom albumu „Toxicity„, bo umiejscowiony tam jako bonus barwy etnicznej, po popularnym singlu „Aerials„.

Na koniec wieści informujemy, że Serj zaprasza do nowojorskiego Uniwersytetu Kolumbia w 102-rocznicę Ludobójstwa Ormian, gdzie wraz z Erykiem Nazarianem będzie dyskutować na tematy sztuki oraz sprawy aktywistyczne. Wcześniej panowie mieli przyjemność wspólnie uczestniczyć w konferencji prasowej, podczas wspomnianej wizyty w Armenii:
fot. Raffi Barberian 

~ - autor: soadnews w dniu 16 kwietnia, 2017.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: