PASJA DOLMAYANA, NOWY NABYTEK ODADJIANA ORAZ ZNANA DATA NOWEGO ALBUMU SOAD?

PASJA DOLMAYANA, NOWY NABYTEK ODADJIANA ORAZ ZNANA DATA NOWEGO ALBUMU SOAD?

Zapewne wielu z Was kojarzy Johna Dolmayana jedynie zza sterów perkusji w załodze System of a Down, lecz tylko nieliczni wiedzą o jego największej pasji, którą można było wychwycić od początków istnienia zespołu (przy starych nagraniach SOAD z sesji debiutanckiego albumu, gdy coś sobie czytał i przekomarzał się z Serjem). Chodzi mianowicie świat fantastyki, a w szczególności świat komiksów i najróżniejszych, zawartych w nich kreaturach. Mało znawstwa wszelkich, najważniejszych w historii świata bohaterów komiksowych, John z czasem nabył doświadczenia i wyczucia w kupowaniu, a także sprzedawaniu archiwalnych numerów komiksów (których niektóre ceny liczone są oczywiście w tysiącach dolarów). Posiada on swój własny sklep o nazwie Torpedo Comics, gdzie można u niego nabyć wiele ciekawych rzadkości. Jego sklep jest niesamowitym rajem dla kolekcjonerów rarytasów, a on sam świetnym doradcą w ich zakupie.

Jak się okazuje, Dolmayan przykładowo doradził Heidi Woan, która jest żoną muzyka Linkin Park- Joe’a Hahna, aby kupiła swojemu mężowi za 10 000 $, pierwszy numer komiksu „Incredible Hulk”. Jak się okazuje, numer ten aktualnie jest wart już nie 10 000, a 40 000 $ ! Mało tego, pomógł także zdobyć bardzo rzadki, pierwszy numer „Action Comics” z roku 1938, dla samego Jacka White’a. Perkusista SOAD planuje w niedalekiej przyszłości rozbudowę swojego sklepu, a zwłaszcza magazynu, który już liczy sobie około 60 tysięcy najróżniejszych egzemplarzy komiksów. Umiejscowiony jest on w Las Vegas. Dolmayan podsumowuje sprawę swej nietypowej pasji ” nie chcę 18 lokalizacji (sklepów z komiksami, chcę najlepszą lokalizację (…) kiedy po raz pierwszy wszedłem do sklepu, wszystko ożyło. To było jak ten świat fantasy, w który wszedłem. Chcę to odtworzyć. ”

Pełen wywiad z Johnem znajduje się w linku poniżej:

Link

Shavo Odadjian w międzyczasie pochwalił się fanom swoim nowym nabytkiem. Jest nim gitara basowa Gibson Thunderbird Fretless. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że przecież nie różni się niczym od gitary, na której koncertuje ostatnimi czasy z System of a Down, ale spostrzegawczy fan szybko wyłapie, że instrument ten posiada dodatkową strunę, która ma nadać brzmienia basu „zamiatającego podziemia”. Z reguły tego typu basy stosowane są do muzyki typu djent, ale tak naprawdę nie ma reguły do czego takowy egzemplarz można stosować. W jednym z wywiadów w roku 2007, basista SOAD wspomniał o pracy nad kreacją takiego modelu dla niego, ale twierdził, że miałby mu on posłużyć w projekcie Achozen zamiast w SOAD. Czy Shavo planuje obrać zupełnie nowy tor na nadciągającym, szóstym albumie SOAD z racji zaopatrzenia się w taki bas, chce wystartować z projektem Achozen w formie koncertowej, a może posiadanie takiej gitary to zwyczajny, artystyczny kaprys? Na chwilę obecną niestety nie wiadomo i ciężko spekulować.

Kontynuując temat szóstego albumu SOAD, w najnowszym numerze magazynu Metal Hammer, ukazała się obszerna notka dotycząca początków działalności System of a Down, która zwieńczona została poniższym dopiskiem:

„NOWY ALBUM SYSTEM OF A DOWN WYLĄDUJE W PRZYSZŁYM ROKU”

Czyżby magazyn Metal Hammer, który jest zaufanym źródłem informacji, wiedział o czymś, o czym fanom jeszcze nie wiadomo? Dotychczasowe ogłoszenie przez Johna Dolmayana o oficjalnych pracach nad albumem, nie oferowało roku w którym krążek miałby się ukazać (w przypadku Slayera, prace nad ostatnim albumem przykładowo trwały prawie 3 lata). Zatem wierząc słowom magazynu, nowy album jest już prawie w zasięgu ręki wszystkich tych, którzy na niego z utęsknieniem czekali.

Zarówno w tematach związanych z nową płytą oraz pozostałych, będziemy informować Was na bieżąco. Zostańcie z nami i podzielcie się newsami z innymi!

~ - autor: soadnews w dniu 10 grudnia, 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: