BYŁY BASISTA SCARS ON BROADWAY ZAWIEDZIONY POCZYNANIAMI SOAD

Od pierwszego koncertu w 2011 roku, fani na całym świecie kibicowali System of a Down, czekając z utęsknieniem na jego nowe, muzyczne wydawnictwo, nad którym dyskusje wywołały wielokrotnie drobne spory i sprzeczki w zespole. Prócz fanów, muzykom kibicują mocno ich rodziny, a także przyjaciele którzy od wielu lat obserwują muzyczne wędrówki System of a Down. Niektórzy z nich, sami są spragnieni nowej muzyki od czwórki sympatycznych Ormian i to tak bardzo, że nawet się z tym nie kryją.

W jednym z najnowszych wywiadów przeprowadzonych dla sentineldaily.com z byłym basistą Scars On Broadway- Dominiciem Cifarellim, pomimo wielu pytań o jego solowy projekt The Chronicles Of Israfel oraz jego muzyczną karierę, muzykowi zostało zadane dość ogólne pytanie, na które ze strony Dominica padła dość niespodziewana odpowiedź:
SE.COM: „Czy w 2016 roku było coś, co cię rozczarowało muzycznie?”

Dominic: „Miałem nadzieję, że System of a Down finalnie wyda nowy album”

Jak widzimy powyżej, krótko, zwięźle i na temat, aczkolwiek jak dosadnie. Dominic był jednym z najbardziej cenionych przyjaciół Darona w Scars On Broadway. Panowie mimo zakończenia współpracy w SOB, są w kontakcie i wielokrotnie wymieniali się ze sobą nowinami ze swych światów muzycznych, zapewne również tymi, o postępie w tworzeniu nowego albumu SOAD. Czyżby Israfel z jakiegoś powodu był naprawdę zaskoczony brakiem albumu w 2016 i czyżby była to jakaś wskazówka dla fanów co do premiery płyty? W W przypadku długo oczekiwanego, najnowszego albumu Slayer, pierwotnie nieoficjalnie mówiono w mediach o premierze w roku 2014, aczkolwiek z powodu zmiany wytwórni i opuszczenia Ricka Rubina (który produkował także płyty SOAD), premiera albumu została przesunięta na rok kolejny. System of a Down nigdy nie ujawniał się publicznie z zamiarami nagrywania kolejnych krążków, gdyż wszystko ukazywało się niespodziewanie, jedynymi przeciekami co do prac nad albumami, były pogłoski z otoczenia formacji. Traktujmy więc ten szczegół ze strony Dominica z rezerwą, a zarazem dodajmy go sobie jako małą cegiełkę na drodze do nadziei iż nowy album System of a Down jest zdecydowanie bliżej niż dalej.

18 października miała miejsce światowa premiera drugiego, solowego albumu Dominica pt. The Chronicles of Israfel-A Trillion Lights, który ukazał się po 9 latach od wydania pierwszego albumu (fani Scars On Broadway- jak widać, Daron ma jeszcze trochę czasu na wydanie SOB II). Ciekawostką związaną z Daronem Malakianem i tym projektem jest to, że były basista SOB cenił tak dużym respektem i podziwem Malakiana, że bał się ujawnić przed nim swój solowy album w obawie, że gitarzysta SOAD nie doceni kompozycji, które dla Dominica były tak osobiste.

Poniżej najnowszy z singli, promujący najświeższe wydawnictwo.

~ - autor: soadnews w dniu Październik 18, 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: