WYBORY PREZYDENCKIE W USA

Przy okazji zbliżającej się pierwszej z trzech zaplanowanych debat telewizyjnych pomiędzy Hillary Clinton i Donaldem Trumpem, przytoczymy niedawną wypowiedź Serja Tankiana w sprawie Hillary Clinton. W newsie znajdziecie też informację o kandydacie którego mogliście nie usłyszeć w telewizji, natomiast miał on sporo zwolenników (w tym wokalistę SOAD) oraz wielkie szanse na pokonanie Clinton.

Serj w swoich wypowiedziach na temat zbliżających się wyborów był zdecydowanie za poparciem dla kandydata Bernie Sandersa, gdzie jako ciekawostkę możemy podać że ma on Polskie korzenie. Muzyk skrytykował bliskie relacje Hillary Clinton z Henry Kissingerem, dodatkowo udzielając informacji na temat stanowiska kandydata którego popiera.

„Henry Kissinger jest prawdziwym zbrodniarzem wojennym, za jego udział we wspieraniu jednego z najbardziej represyjnych reżimów na świecie, podczas swojej kadencji jako sekretarz stanu oraz doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego.
Osiągnięcia Kissing’era zostały zapoczątkowane w 2016 podczas prawyborów prezydenckich Partii Demokratycznej. Hillary Clinton utrzymuje bliskie relacje z Kissingerem, opisując go jako ‚ przyjaciela’ i pomocnika. Podczas Demokratycznych Debat, Clinton pochwaliła Kissingera za jego udział jako Sekretarza Stanu. W odpowiedzi, kandydat Bernie Sanders wyraził krytykę dla polityki zagranicznej Kissingera , deklarując „Jestem dumny, że Henry Kissinger nie jest moim przyjacielem. Nie wezmę porady od Henry’ego Kissingera.”

Jedynym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych, który nie zwrócił się do sponsorów, był właśnie Bernie Sanders, zależny wyłącznie od sympatii zwykłych wyborców. W trakcie wyborów doszło także do małego zamieszanie w sprawie kandydata. Sanders odpadł z gry, zdobywając w głosowaniu 45 % głosów, a wyniki wyborów znacznie różniły się od danych exit poll. Eksperci stwierdzili, że w punktach wyborczych o największej frekwencji różnice rosły w dużym tempie i mocno różniły się od otrzymanych wcześniej cyfr.
Zwolennicy Sandersa stwierdzili, że oprogramowanie i sprzęt elektroniczny, który wykorzystywano na wyborach, nie są poddawane oglądowi ze strony organów władzy. Sprzęt jest w pełni kontrolowany przez prywatne struktury, które gwarantują oprogramowanie. Taka sytuacja jest wszędzie, poza jednym stanem – Oklahomą. Tylko tam władze zachowały prawo sprawdzania oprogramowania. I właśnie tam Sanders odniósł przeważające zwycięstwo (52% dla Sandersa 41,5% dla Hillary Clinton). wyniki wyborów w USA są cynicznie fałszowane, partie są w pełni uzależnione od swoich sponsorów, a walczyć z tym jest nierealne. Podczas procesu wyborczego tego cyklu odkryto, że media miały umowę z demokratyczną elitą. WikiLeaks opublikowało ogromną ilość dokumentów o ich kontaktach z wiodącymi mediami, którym należało pokazać Sandersa w jak najgorszym świetle i ukryć problemy Clinton.

Na koniec film z polskimi napisami przybliżającymi kandydaturę Sandersa

~ - autor: soadnews w dniu Wrzesień 25, 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: