KOŁYSANKA SERJA ORAZ NIEZWYKŁE WSPOMNIENIA

Z okazji premiery ścieżki dźwiękowej „1915 The Movie„, o której wspominaliśmy już wcześniej TUTAJ, do zaplanowanego na 22-kwietnia wydawnictwa opublikowane zostaje oficjalne video z udziałem jego twórcy – Serja Tankiana – oraz gościnnym – Larisy Ryan.
Obraz śpiewu artystów przeplatany jest scenami ze wspomnianego wyżej filmu i przedstawia się następująco:

Ari Im Sokhag” to ormiańska kołysanka otwierająca 23-utworowy soundtrack i jednocześnie jeden z 4-bonusów tego albumu, który można pobrać m.in. przez serwisy Spotify oraz iTunes lub zamówić w wersji fizycznej nośnika (więcej informacji na www.serjtankian.com).
———————————————————————
Kolejną istotną informacją jest fakt, że dziś mija okrągła rocznica od pamiętnego koncertu
System of a Down w Armenii – wydarzenia, które zespół określa mianem największego osiągnięcia w swojej karierze, ponieważ nie dość, że po 20-latach istnienia formacji udało się w końcu zagrać we własnym narodzie, to jeszcze grupa dostąpiła zaszczytu bycia honorowym uczestnikiem oficjalnego programu obchodów „100-letniej rocznicy Ludobójstwa Ormian” i tym samym udowodniła, jak ważną misję niesie ich muzyka dla świadomości historycznej.

Koncert w Erywaniu odbył się na specjalnie zbudowanej scenie, na „Placu Republiki„, w ramach finału ekskluzywnej trasy „Wake Up The Souls„.
Wszyscy, którzy zdecydowali się przyjechać do serca Armenii na ten darmowy występ, w deszczowy wieczór z 23-ego na 24-kwietnia 2015, byli świadkami inauguracji artystycznej, trwającej blisko 2 godziny, podczas których czwórka Ormian zagrała setlistę 36-koncertowych aranżacji dla swoich fanów; narodu; oraz do całego świata (także dzięki transmisji show na żywo w internecie i w ormiańskiej telewizji – na załączonym video można zauważyć ile stacji telewizyjnych było przejętych sprawą).

Występ podzielony został na 3 części, przed każdą z których, na wielkich ekranach odtwarzana była animacja z narracją o „Zapomnianym Ludobójstwie„, a w repertuarze scenicznym nie mogło zabraknąć pieśni „P.L.U.C.K.” i „Holy Mountains„.

Skoro już jesteśmy przy utworach, należy wspomnieć, że na tej trasie zespół grał po raz pierwszy „U-Fig„, a także fragment „Dreaming” z ostatniego albumu, który w 2015 roku miał swoje 10-urodziny. Usłyszeć też można było „Steal This Album!” trochę więcej niż zazwyczaj oraz dawno niegrany b-side z debiutanckiego krążka – „Marmelade„. Nie zabrakło oczywiście znanych hitów, takich jak „Toxicity„, „Chop Suey!„, „Aerials„, czy „Sugar„.

Zarówno SOAD, jak i publika byli świadomi wagi tego koncertu, co dało się odczuć we wzajemnej atmosferze.
Administracja SOADsite.pl i wielu innych polskich fanów też tam było, zatem powróćmy dziś wspólnie do tego wydarzenia i nigdy nie zapominajmy, dlaczego miało miejsce..

//

Reklamy

~ - autor: soadnews w dniu Kwiecień 22, 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: