ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA DO FILMU „THE LAST INHABITANT” STAJE SIĘ CIAŁEM!

https://i0.wp.com/soadsite.pl/images/news/untitled-1180x494.jpg

O filmie „The Last Inhabitant” / „Verjin bnakiche” (pol. „Ostatni Obywatel”; „The Last Resident” – poprzednia nazwa) wspominaliśmy blisko rok temu.

W krótkim przypomnieniu jest to obraz Jivana Avetisyana na temat tragicznych wydarzeń, powiązanych z prowincją Artsakh oraz Sumagitem w latach 1988-89, które to wydarzenia wstrząsnęły tysiącami ludzi. W filmie na podstawie historii Tsovinara KhachatryanaGyurjevan’s Last Inhabitant” wystąpi wielu znanych, ormiańskich oraz irańskich aktorów.
Serj Tankian (twórca ścieżki dźwiękowej do tej 90-minutowej produkcji) miał ostatnio entuzjastyczny powód do dumy, kiedy wówczas dowiedział się, że 19-lutego bieżącego roku, wspomniany soundtrack został w pełni zarejestrowany w stolicy kraju:

Orkiestralne nagranie mojej ścieżki do „The Last Inhabitant”, reżyserowanego przez Jivana Avetisyana odbywa się właśnie teraz w Erywaniu, przy udziale Narodowej Orkiestry Filharmonii Armenii oraz Chóru State Chamber. Przeżywam!!” – napisał wokalista i kompozytor na swoim publicznym profilu.

Ze źródłowego artykułu Armenpress dowiadujemy się również, że tworzenie muzyki do filmu zajęło Tankianowi i ekipie 2 miesiące.
„The Last Inhabitant” zostanie zaprezentowany na tegorocznym festiwalu „Golden Apricot„. Spodziewajmy się też ewentualnego wydania kompozycji muzycznej w formie orkiestralnej na jakimś nośniku.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia dokumentalnego zwiastunu filmu:

//NOMAD

~ - autor: soadnews w dniu 22 lutego, 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: