ŻYCIE RICKA RUBINA W 21 UTWORACH

Magazyn Rolling Stone, przeprowadził wywiad z Rickiem Rubinem- amerykańskim producentem, który stoi za sukcesami wielu zespołów, w tym chociażby Slayera czy System of a Down. W wywiadzie Rubin miał za zadanie opisać swe życie w 21, najbardziej charakterystycznych, bądź sentymentalnych dla niego utworach. Jednim z nich okazał się być Chop Suey!, nad którego nagrywaniem czuwał. Refleksje Ricka na temat tego tytułu, a także zespołu który go napisał, brzmią następująco:

„Kiedy pierwszy raz zobaczyłem System of a Down, pokochałem ich tak bardzo, po prostu mnie rozbawili. Nie było żadnego punktu odniesienia. To było takie niezwykłe. Jest to ciężka muzyka, ale wiele innej, ciężkiej muzyki brzmi podobnie. Ta muzyka jest ciężka, ale jest zabawna i również bardzo taneczna i odjazdowa. Emocje pochodzące z występów, naprawdę do mnie docierają. Kocham to.

Utwór (Chop Suey!) oryginalnie miał się nazywać „Self-Righteous Suicide”, lecz wytwórnia się zbuntowała. To była znów Columbia records, tak samo jak w przypadku Slayera. Pamiętam, że chciałem iść na matę i zostawić ten tytuł, a zespół postanowił „Nazwijmy to Chop Suey!”, co moim zdaniem było całkiem zabawne.

To niezwykły kawałek, ponieważ werset jest szalony, zaś styl podzielony i niezwykły. To zarówno trudne do śpiewania i zapewne trudne do słuchania, ale potem refren jest tą dużą, gwałtowną, emocjonalną, rosnącą, pięknie rzeczą. I później pojawia się ten niesamowity mostek „Ojcze, Ojcze, Ojcze, czy przyjmiesz ducha mego? / Ojcze, czemuś mnie opuścił?” To jest po prostu prawdziwy ciężki, biblijne i wielkie. To jest tak niezwykłe, że to idzie między tymi szalonymi, wybuchającymi rytmiczne wersami do emocjonalnego, przebojowego zakończenia.

To jest po prostu bardzo nietypowy utwór, a fakt, że stał się hitem jest naprawdę niezwykły, bo to taka dziwna muzyka. Byłem w szoku, gdy Serj po raz pierwszy zaśpiewał zwrotkę dla mnie. To jak „Ty naprawdę chcesz to była zwrotka?” A on tak: „Tak”. Kochał to. I to się trzyma. Nie masz spojrzenie na coś takiego gdy słyszysz to po raz pierwszy. Ale tym, co jest tak ekscytujące odnośnie tego zespołu, jest to, jak oni biorą te niezwykłe pomysły i wykonują je na wysokim poziomie. Mogą one mieć coś, co wydaje się bardzo niewygodne i przekazać to w sposób, w którym można zobaczyć jakie to piękne. To zmusza, aby otworzyć swój umysł. ”

Po udzielonym wywiadzie, załoga managerska SOAD- Velvet Hammer, której przewodzi niejaki David „Beno” Benveniste, opublikowała link do artykułu, komentując go następująco:

„Rick Rubin wybrał Chop Suey! jako jeden z utworów, które przypadają na jego życie. Jesteśmy więc zaszczyceni, uznając go za członka wielkiej rodziny Velvet Hammer!”

Poniżej wideo w którym Rubin opowiada o rozpoczęciu swojej przygody z System of a Down, a także link do oryginalnego artykułu.

Oryginalny artykuł: Link

//MIXER

~ - autor: soadnews w dniu 13 lutego, 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: