DVD PRZEKAZANE DO SEVAGA TANKIANA!

DVD PRZEKAZANE DO SEVAGA TANKIANA!

Nasza podróż do Erywania zakończyła się sukcesem, mogliśmy uczestniczyć w historycznym wydarzeniu upamiętniającym setną rocznicę Ludobójstwa Ormian. Jak wspominał we wcześniejszych newsach pod moją nieobecność Mixer, przygotowaliśmy dla zespołu prezent w postaci utworzonego multicamu z występu chłopaków na koncercie w Polsce w Atlas Arenie 2013 roku.
Zadanie zostało wykonane i dwupłytowe DVD przekazaliśmy do brata Serja, Sevaga Tankiana oraz Sako – głównego technicznego zespołu.

Oprócz samego multicamu na DVD został zamieszczony dodatek w postaci wideoklipu do utworu P.L.U.C.K. oraz mało znanej postaci polskiego pochodzenia – Rafała Lemkina.

Zachęcam do obejrzenia poniższego wideo przybliżającego postać Lemkina, który był kilkukrotnie nominowany do nagrody Nobla*, niestety nigdy jej nie otrzymał. Rafał Lemkin jest natomiast dobrze znany w Armenii o czym mieliśmy możliwość się przekonać nie jeden raz, dyskutując na temat rocznicy Ludobójstwa Ormian z mieszkańcami Erywania.

Link

Dodatkowo garść informacji na temat Lemkina możecie przeczytać pod poniższym linkiem autorstwa Krzysztofa Matysa:

Link

Obecnie powstał także film pod tytułem “Watchers of the Sky” (Strażnicy nieba), opisujący poświęcenie całego życia Lemkina na rzecz zdefiniowania pojęcia ludobójstwa oraz zapobiegania tych zbrodni w przyszłości. Opowiada historie począwszy od rzezi Ormian, po Holokaust, masakrę w Srebrenicy, Rwandzie czy mordy w Darfurze.

więcej informacji pod tym linkiem:
Link

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w utworzeniu dwupłytowego DVD oraz zawartych na nim dodatków:

– Twórców filmu Watchers Of The Sky oraz Fundacji Transatlantyk za udostępnienie napisów do filmu, dzięki którym mogłem opisać postać Rafała Lemkina
– Osobom, które zgodziły się udostępnić swoje nagrania do multicamu (nie chcę nikogo teraz pominąć, wasze nazwiska znajdą się na udostępnionym do pobrania DVD w niedługim czasie)
– Tomaszowi Januszowi za pomoc w tłumaczeniu napisów do prezentacji
– Radkowi Grabowskiemu za udostępnienie wideoklipu do utworu P.L.U.C.K.
– Redakcji SOADsite za pomoc przy grafice oraz podesłaniu zdjęć jakie znalazły się na DVD.
– Wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu pomogli przy tworzeniu tego projektu.

* – są różne źródła podające inną ilość nominacji, ostatnio specjalnie utworzona strona informuje aż o 10 nominacjach (Link)

 

Reklamy

~ - autor: soadnews w dniu Kwiecień 28, 2015.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: