SOAD NA WEMBLEY – PODSUMOWANIE

SOAD NA WEMBLEY - PODSUMOWANIE

Drugi koncert zespołu, który odbył się na aktualnej trasie- już za nami! Nasi ulubieni Ormianie goszcząc na europejskich terenach, wystąpili tym razem na angielskiej arenie Wembley. Zanim jednak do tego doszło, John Dolmayan udzielił wywiadu dla tureckiego BBC, na którego temat niestety wciąż nic nie wiadomo, poza tym, że miał miejsce (co potwierdza wpis Dolmayana na portalach społecznościowych, oraz fotografie z tego zdarzenia).

Wracając jednak do samego koncertu… Panowie są wciąż w formie, a być może nawet lepsi niż podczas pierwszego w tym roku koncertu, który miał miejsce w Los Angeles! Dobrą wiadomością jest to, że setlista nie uszczupliła się, przez co mamy wciąż 35 utworów (czyli zawartość drukowanej setlisty zespołu wraz z Sartarabadem po P.L.U.C.K oraz tym razem instrumentalnym coverem ormiańskiej pieśni Der Vorghomia przed Cigaro, zamiast wcześniejszego Kes Yem Hishoum).

Podczas wykonania Der Vorghomii, Serj podzielił się swymi przemyśleniami dotyczącymi ludobójstwa, tej trasy, a także podziękował wszystkim, którzy biorą w niej udział. W trakcie wykonywania utworu IEIAIAO (KIT), Daron skomentował swoje gitarowe mini solo na intrze jako ” a oto mój gówniany Eddie Van Hallen”. Gitarzysta miał najprawdopodobniej na myśli iż solo, które wykonywane jest w stylu Eddie Van Halena, nie umywa się do jego prywatnej twórczości i umiejętności gitarowych (chłopak zawsze lubi się publicznie poniżać). Trzeba również wspomnieć, że w System of a Down na tej trasie, tradycji stało się zadość, gdyż przez prawie cały koncert gitara Malakiana nieco nie stroiła (baaaaad guitar).

Na koniec pragnę dodać, iż zespół ma dla nas w zanadrzu tajemnicze niespodzianki! Skąd te podejrzenia? Oba dotychczasowe koncerty były nagrywane przez kamerzystów (jeden z nich to przyjaciel zespołu- Sevag Vrej, który dokumentował trasę Souls w 2004 roku, oraz trasę Scars On Broadway w 2008 roku), dodatkowo na zestawie perkusyjnym Johna Dolmayana w Wembley, została zainstalowana kamerka GoPro. Podczas obu dotychczasowych koncertów, przez połowę występu, Serj nosi na uszach słuchawki, które mają spełniać z pewnością inne role, poza ochronnymi. Najprawdopodobniej chodzi o jak najlepszą jakość wykonywanych wokali przez Tankiana, w których liczba nieczystych śpiewów będzie ograniczona do maksimum, dzięki lepszemu odsłuchowi. Po co to wszystko? Przypuszczenia i wszelkie domysły, tym razem pozostawiamy już Wam!

Poniżej zamieszczam linki do dwóch kanałów na youtube osób, które mają najwięcej nagrań z tego występu w zadowalającej jakości.

Link oraz Link

Całe show dostępne poniżej

Reklamy

~ - autor: soadnews w dniu Kwiecień 11, 2015.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: