Rewolucja na Ukrainie

Zapewne wielu z was śledzi sytuację na Ukrainie, niektórzy również zastanawiają się, dlaczego członkowie System Of A Down nie wypowiedzieli się do tej pory na temat obecnej sytuacji. Minęło ponad 40 dni od śmierci pierwszych ofiar tragicznych wydarzeń na Ukrainie – pierwszą ofiarą był Serhij Nihojan, 20-letni Ormianin. Na Majdanie pracował w ochronie. Nocował w namiocie albo w budynku związków zawodowych. Serhij’a zastrzelono 22 stycznia na stołecznej ulicy Hruszewskiego. Otrzymał jedną ranę postrzałową w szyję, drugą – w głowę. Następnego dnia w Kijowie wywieszono ulotki z informacją:
„UWAGA! Zapłacimy za informacje o ‚Berkutowcu’ – zabójcy Ormianina Serhija Nihojana 5 tys. dolarów. Za głowę tej mendy zapłacimy 100 tys. dolarów”.
W dalszym ciągu SOAD nie zamieścił żadnej informacji odwołujących się od sytuacji na Ukrainie, jedynie Serj wspomniał na profilu FB jeszcze na początku grudnia, że Ukraina zasługuje na całkowitą niezależność nie tylko od strony rosyjskich wpływów, ale także zachodnich.
Niektórzy z fanów pamiętają sytuację po atakach na WTC 11 września 2001 roku, gdzie Serj poszedł na żywioł publikując esej ‚Rozumiejąc ropę’ zaledwie dwa dni po zamachach.
Wywołał on liczne kontrowersje i głosy sprzeciwu, ponieważ jak się później okazało, większość ludzi mylnie zrozumiała intencje wokalisty, myśląc, że usprawiedliwia on Osame Bin Ladena i Talibów. Tak naprawdę chodziło o pokazanie bezsensu wojny i „inicjowania” pokoju na bliskim wschodzie drogą walki. Esej ten pierwotnie został umieszczony na stronie systemofadown.com, po czym natychmiast usunięty przez Sony.
Wygląda na to, że tym razem członkowie SOAD uważnie się przyglądają sytuacji i możliwe że za czas jakiś Serj się na ten temat wspomni. Być może podczas wywiadów towarzyszących specjalnemu koncertowi Serja w Nowej Zelandii 29 marca, wokalista wypowie się na temat tych wydarzeń?
Zapraszam do komentowania i przy okazji obejrzenia klipu który zmontowałem, dotyczący sytuacji na Ukrainie – dlaczego zmiana systemu władzy w państwie musi się wiązać z rewolucją, w której giną niewinni ludzie? Idealnie do sytuacji pasuje utwór P.L.U.C.K. (z ang. Politycznie Zakłamani Nieświęci Tchórzliwi Zabójcy) oraz zdanie Serja na początku klipu do utworu War – „Wolność Będzie Możliwa Tylko Przez Śmierć ”

~ - autor: soadnews w dniu 3 marca, 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: