Pierwszy występ System Of A Down w The Roxy Theatre

W internecie pojawiło się zdjęcie biletu z pierwszego występu System Of A Down. Dnia 28 maja 1995 roku SOAD wystąpił w The Roxy Theatre, West Hollywood, California.

Według informacji podanej przez samego Shavo Odadjian’a, który był w tym czasie również menadżerem grupy, próbował zorganizować pierwszy koncert zespołu, wydzwaniając do Roxy kilka razy, natomiast organizator nie chciał się zgodzić, ponieważ zespół nie posiadał jeszcze wtedy żadnej kasety demo z ich utworami.
Jakiś czas później, właściciel Roxy się zgodził, zespół miał sprzedać 75 biletów – jak się okazało zespół sprzedał wszystkie bilety, ostatecznie do klubu przybyło aż 150 osób. Ludzie żeby widzieć co się dzieje na scenie, wieszali się na krokwiach, osoby noszone na fali przemieszczały się z jednej strony na drugą, ludzie skakali ze sceny w tłum.
Tego dnia grało sześć innych zespołów grających głównie ska, w momencie kiedy SOAD zajął miejsce na scenie, rozpoczął się prawdziwy chaos, po koncercie ludzie pytali „co do cholery się tu stało, kim oni byli?’
Shavo w jednym z wywiadów udzielił informacji, że posiada nagranie tego koncertu, ponieważ na koncercie znalazł się ojciec Shavo, który sfilmował cały występ. Może kiedyś również się go doczekamy – na przykład z okazji 20lecia pierwszego występu? 🙂 Osobiście liczę na długo zapowiadane DVD zespołu, w którym również mogłyby znaleźć się urywki z tego występu.

link do oryginału zdjęcia : Link

~ - autor: soadnews w dniu 11 lutego, 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: