„Bring System Of A Down To Poland”

https://i0.wp.com/pls.soadsite.pl/images/t2.jpg

Czy kiedykolwiek chcieliście mieć wpływ na plany koncertowe swoich idoli? Ubolewaliście kiedy kolejny raz omijali Polskę? Odrobina inicjatywy może zdziałać cuda. Zobacz jak poradzili sobie fani SOAD.

System Of A Down to zespół, który cieszy się sporą popularnością na terenie Polski. Nie powinien więc dziwić fakt, że kiedy na oficjalnej stronie zespołu pojawiła się informacja o krajach jakie mają zamiar odwiedzić muzycy podczas najbliższej trasy koncertowej, wśród polskich fanów zawrzało. Zespół nie uwzględnił występu w Polsce. Zwolennicy SOAD nie chcieli tak łatwo zrezygnować z obejrzenia idoli na scenie i tak narodził się pomysł na akcję „Bring System Of A Down To Poland”. Na polskiej stronie grupy umieszczono petycję dotyczącą przyjazdu SOAD, a wieści na jej temat szybko rozeszły się po forach, portalach społecznościowych i komunikatorach. Liczba podpisów szybko zaczęła wzrastać.

Petycja, petycją ale trudno było uwierzyć, że tylko ona przekonałaby światowej sławy muzyków do zmiany wcześniejszych planów. W celu uatrakcyjnienia całej akcji zdecydowano o nagraniu coveru jednego z utworów SOAD, nakręcenia teledysku i dołączenia go do przesyłki. Realizację tego projektu powierzono grupie Venflon, która od wydania debiutanckiego krążka koncertuje i zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. W czerwcu współpracując z FreezeArt Studio w Warszawie kapela zaczęła nagrania pod skrzydłami Marcina Mackiewicza. Ideą prac w studiu było stworzenie coveru ze zmienionym tekstem, w którym Polacy zapraszaliby grupę na koncert w Polsce. Kawałek „BOOM” nie został natomiast zmieniony pod względem brzmieniowym. Z początkiem lipca przystąpiono do nagrywania teledysku do numeru, prace wciąż trwają. Rozmawiając z Venflonem o udziale w akcji zauważyłam ogromny entuzjazm i determinacje: „Wspólnie z organizatorami akcji zdecydowaliśmy się na wybór BOOM ze względu na jego przekaz. Ważne było także założenie dotyczące teledysku, którego cover chcieliśmy nakręcić” – mówią muzycy grupy.

W wypadku akcji „Bring System Of A Down In Poland” trudno nie zwrócić uwagi na ogromne zaangażowanie organizatorów i fanów. Sam Serj Tankian, wokalista SOAD, dowiedział się już o inicjatywie i jak najbardziej ją docenia wspominając o niej na swoim blogu. Nagranie i wysłanie razem z petycją teledysku coverującego utwór „BOOM” jest pomysłem dosyć nietuzinkowym. Osobiście bardzo go popieram i wspólnie ze wszystkimi zaangażowanymi w projekt osobami, mam nadzieję na jak największe rozreklamowanie całej idei i zwrócenie uwagi fanów na wzięcie w niej udziału.

Jeżeli jesteś fanem System Of A Down i chcesz żeby grupa nie pomijała w swoich planach koncertowych Polski – nadal możesz podpisać się pod ogólnopolską petycją.

Poniżej zamieszczam linki związane z przedsięwzięciem:

Petycja
Oficjalna strona akcji
Fanpage akcji
Blog Serja Tankiana
Profil Venflona na facebooku na którym można odsłuchać nagrany dla SOAD utwór

źródło: wiadomosci24.pl

~ - autor: soadnews w dniu 10 listopada, 2011.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: