the best fucking audience on this tour so far

https://i0.wp.com/muzyka.onet.pl/_i/galerie/s/serj_tankian/2d.jpg

Gdy ktoś taki,jak wokalista System Of A Down przybywa do Polski, po prostu nie mamowy, by występował w pustej sali ? nawet gdyby ograniczył się dopodskakiwania na jednej nodze albo recytowania książki telefonicznej.

Na szczęście o niczym takim nie mogło być mowy, choć nie zabrakło anipodskakiwania, ani kilku poetyckich melorecytacji. Byliśmy świadkamiwyprzedanego do ostatniego miejsca rasowego rockowego koncertu, zwłasną dramaturgią, odpowiednim doładowaniem i diabelnie żywiołowąreakcją fanów. Stodoła została zdobyta, i to w zaledwie 65 minut.

Nic w tym dziwnego ? Serj Tankian, urodzony w Libanie, a na stałemieszkający w USA Ormianin, to jedna z najoryginalniejszych postacidzisiejszej sceny rockowej, czy jak kto woli ? metalowej. Nieszablonowyi wiecznie poszukujący wokalista, instrumentalista i kompozytor. Jegotwórczość, skutecznie wymykająca się wszelkim szufladkom, wykraczazresztą daleko poza muzykę ? wystarczy wspomnieć o powołanej wspólnie zTomem Morello organizacji Axis Of Justice, zrzeszającej artystów wwalce ze społeczną niesprawiedliwością. Muzyk ma w Polsce liczne iwierne grono wielbicieli, podobnie jak zespół, w którym na co dzieńwystępuje. Co prawda członkowie System Of A Down zebrali kiedyś odnaszej publiki ostre cięgi, ale po pierwsze było to w czasach, wktórych o tej nieszablonowej grupie mało kto jeszcze słyszał (1998rok), a po drugie ? skoro ktoś odważa się supportować Sa…Zresztą, dawno i nieprawda.

Przerwę, jaką zespół sobie ostatnio zrobił, Tankian wykorzystał nanagranie solowego debiutu „Elect The Dead” i jego koncertową promocję.Płyta zebrała pochlebne recenzje, mimo że tak naprawdę nie różni sięzbyt mocno od poczynań Systemu ? jest nieco łagodniejsza, doprawionawiększą dawką egzotycznych akcentów, urzeka też oryginalnymi partiamifortepianu. Mimo to Serj jak najbardziej osadził ją w ostrym i pełnychrytmicznych połamańców rocku. Jej sceniczna prezentacja za bardzo odtego stylu nie odbiegała.

Jeśli ktoś spodziewał się usłyszeć jakieś utwory System Of A Down,najpewniej wyszedł ze Stodoły rozczarowany. Nie było ani żadnego”Toxicity” czy „Aerials”, ani innego „Spiders”. Program trwającegoniewiele ponad godzinę koncertu wypełniły utwory z „Elect The Dead”,poszerzone o rozpoczynający wieczór niepublikowany wstępniak „(Soundsof War) Jam” oraz stylowo podany cover punkowej legendy Dead Kennedys”Holiday in Cambodia”. Zabrzmiały więc między innymi energetyzujące”Empty Walls” i „Feed Us”, hymniaste „Saving Us”, przebojowe „Sky IsOver” i „Lie Lie Lie” (tu Serj wziął do reki gitarę), wyjątkowo”systemowe” „The Unthinking Majority” czy kończące wieczór wyciszające”Elect The Dead”. Publiczność większość kawałków śpiewała z Serjem, ado tego reagowała tak żywiołowo, że bohater wieczoru pozwolił sobie nakurtuazyjne stwierdzenie „the best fucking audience on this tour sofar”. Plaster miodu na uszy każdego fana niewątpliwy.
https://i0.wp.com/img143.imageshack.us/img143/5304/12dkq1.jpg
PEŁNA SETLISTA:
1. Sounds of War
2. Empty Walls
3. Feed Us
4. Lie Lie Lie
5. Saving Us
6. Baby
7. Sky Is Over
8. Praise The Lord And Pass The Ammunition
9. Charades
10. Honking Antilope
11. Holiday in Cambodia(Dead kennedy’s cover)
12. Beethoven’s Cunt (przed tą piosenką, Serj śpiewał „What a beautiful night”: )
>>>piosenki na bis:<<<
13. The Unthinking Majority
14. Money
15. Elect The Dead

Tankian, ubrany w białą koszulę i cylinder a la Abraham Lincoln,sprawiał wrażenie osoby ciepłej, wyluzowanej i przede wszystkimcieszącej się tym, co robi. Kilkakrotnie dziękował publiczności, starałsię też przemycić trochę treści związanej ze swoją pozamuzycznądziałalnością (inna sprawa, że dotyczy jej część tekstów). W pełnipotwierdził też swoją wokalną klasę. A we wspomnianym „(Sounds of War)Jam” pozwolił sobie na takie głosowe fajerwerki, że sam King Diamondbyłby dumny. Na tym oczywiście wszelkie podobieństwa między obomagentlemanami się skończyły.

Teraz pozostaje czekać aż System Of A Down „odwiesi” swojądziałalność i wreszcie przybędzie nad Wisłę w roli pierwszoplanowejgwiazdy. Oby.

PS. W roli supportu zaprezentowała się młoda brytyjska grupa InMe,promująca swoje trzecie wydawnictwo „Daydream Anonymous”. Co prawdapółgodzinny występ, na styku brzmieniowych realiów grunge’u, ostregorocka i uduchowionych wycieczek a la Muse, nie przyprawił nikogo ospecjalne dreszcze, ale zespół zrobił, co miał zrobić ? odpowiedniopodgrzał atmosferę.

no i na koniec zdjęcia z koncertu:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

filmiki:

EMPTY WALLS

Lie Lie Lie
saving us
sky is over
The unthinking majority
PTLAPTA
The unthinking majority
holiday in cambodia

temat założony na soadfans.com:
KLiknij
oraz to co mi sie udało nagrać:

NAGRANIA ZE STODOŁY

wystawiłem juz na youtube:
sounds of war
saving us
P.T.L.A.P.T.A
charades
(intro) the unthinking majority
elect the dead

No to miłego oglądania życze:)

~ - autor: soadnews w dniu 12 kwietnia, 2008.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: